HERDAN ZEYTİN VİZYONU

HERDAN

ZEYTİNLİDEN SOFRALARIMIZA UZANAN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ : HERDAN ZEYTİNCİLİK

Herdan Zeytin ve Yağ Sanayi, Kazdağının (İda) eteklerinde bulunan Edremit Zeytinli bölgesinde Mustafa Nadir Herdan ve Mahdumları tarafından kurulmuş geleneksel zeytin ve zeytinyağı üretimini modern hayata en iyi normlarda sunmaya çalışan, kökleri 1908'lere uzanan bir şirket. İşletme, müşterilerinin yaşam tarzını ve mekan kalitesini arttırarak, uluslararası kalitede üretim yapmakta.

Herdan Zeytin ve Zeytinyağları Ürün çeşitliliği ve paketleme seçenekleri açısından oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bu çeşitliliği sağlayan yeşil zeytin ve yeşil zeytin alt ürünlerini en iyi şekilde değerlendirebilecek teknolojik donanımı ve konusunda uzman personeli bünyesinde bulundurmaktadır. İnsan sağlığı ve hijyene önem vermekte, bu gelişimini ileri teknoloji ile bütünleyip müşteri ve tüketicilere sunmaktadır.Kalite politikası; Müşterilerinin ve çalışanların, toplumun mevcut ve ileride doğabilecek ihtiyaç ve beklentilerini birlikte dikkate alarak, tüm süreçlerin sürekli iyileştirilmesi anlayışına dayalı, çağdaş gıda ve hizmetleri ile tüm taraflara azami memnuniyet sağlamayı hedefleyen kalite politikasını benimsemektedir. Değişime uğrayan kalite, temizlik ve güvene önem veren firma bu değerlerden ödün vermeden çalışmış ve de ödün vermeksizin çalışmaya devam etmektedir.

Tarım Köy İşleri Bakanlığı ile ortak yapılan projede İspanya’dan ithal modern taşbaskı ve kontini sistem zeytinyağ fabrikasıni Edremit’te hizmete açılmıştır. Ayrıca renk ve kusur ayırıcı makinaya yatırım yapmıştır. Amacı üretimdeki kalite ve verimliliği arttırarak az iş gücü ile çok üretmektir. Hijyene önem veren firma otomatik etiketleme, otomatik dolum hattı ve zeytinyağı saklama kaplarında yatırım yapmış krom tank olarak yüz ton kapasite arttırımı yapmıştır. Ayrıca firma T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı İyi Tarım Uygulamaları sertifikasına sahip olarak böylece ürettiği ürünün insan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediğini; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden ürettiğini; üretimi sırasında insan ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediğini; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiğini bu belge ile garanti altına almıştır.

İlk başta toptan satış yapan firma 2013 yılı itibari ile perakende sektörüne iki adet mağaza ve iki adet bayiliği ile giriş yapmıştır 2017 yılı Nisan ayı itibari ile Altınoluk mağazası hizmete açılacaktır. İstanbul ayağı olan Mega Center merkez ofisinde toptan ve perakende satışı yapmaktadır.Firma uluslararası ticarette büyük önem taşıyan fuarlara katılımı ile ziyaretçileri ile buluşup ürünlerini daha geniş kitleye tanıtmayı başarmıştır.

Edremit bölgesinde yılın 12 ayı çalışan işletmelerden biridir. Yılda bin ton yeşil zeytin üretimi yapmaktadır. Edremit Körfezinde 10.000 adet zeytin ağaçlarını bünyesinde bulunduran işletme ürettiklerini ulusal ve tüm Türkiye çapında satışa sunmaktadır.